PL

Nici liftingujące

Nici liftingujące

Nici liftingujące polecane są pacjentom już od 30. roku. Wskazanie do zabiegu stanowi utrata jędrności i napięcia skóry i zmiana owalu twarzy. Doskonale sprawdzają się do podnoszenia podbródka, brwi, zmiany konturu linii policzków i żuchwy.

 

First Lift Barb 4D to nowa wyjątkowa nić PDO ze specjalnie opracowanym systemem mikroskopijnych haczyków. Do tej pory haczyki były tylko po jednej stronie nici, teraz rozłożone są gęsto dookoła nici w dwóch kierunkach, tzw. czterech wymiarach, stąd nazwa nici. Dodatkowo nić jest dużo grubsza od tradycyjnej nici PDO, co maksymalizuje efekt liftingu. Długości nici są różne i dobierane są do potrzeb danego pacjenta.

 

Technika jest szybka i bezpieczna. Nie wymaga nacinania skóry, ponieważ nici są wprowadzane za pomocą cienkiej igło-kaniuli lub kaniuli. Przed zabiegiem dana okolica jest znieczulana miejscowo co całkowicie niweluje ból. Po zaimplantowaniu pod skórę haczyki otwierają się, unosząc opadające tkanki i zapewniając tym samym efekt silnego liftingu. Cały zabieg trwa około godziny, a jedyne ślady, jakie pozostawia zabieg, to możliwe lekkie zasinienia, łatwe do ukrycia pod makijażem. 

 

Tuż po zabiegu następuje wygładzenie zmarszczek i poprawa konturów twarzy, wynikające z mechanicznego oddziaływania wprowadzonej nici. Nici wprowadzone pod skórę pracują jak mięśnie napinające, podtrzymując tkanki podskórne. W kolejnym etapie wykorzystywane są biomedyczne właściwości polidioksanonu.

 

Po około 14 dniach od zabiegu, ma miejsce proces neokolagenezy, czyli stymulacji produkcji nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry, dzięki czemu skóra zyskuje nowe „rusztowanie".

 

W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego kwasu hialuronowego. Dzięki takiej synergii działania uzyskiwane podczas zabiegu efekty estetyczne są spektakularne i długotrwałe. Utrzymują się średnio około 24 miesięcy – po tym czasie nici rozpuszczają się w tkankach.

 

Dzięki procesom neokolagenezy i pobudzeniu syntezy elastyny i kwasu hialuronowego, skóra poddana zabiegowi po rozpuszczeniu się nici nie opada i nie wraca do poprzedniego stanu.