PL

Epilacja laserowa CUTERA

Epilacja laserowa CUTERA

Depilacja laserowa polega na trwałej redukcji owłosienia za pomocą urządzeń emitujących światło o wysokiej energii – lasery i IPL. Zasada zabiegu opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy, która polega na podgrzaniu struktur w skórze zawierających melaninę - barwnik odpowiedzialny za kolor skóry i włosów. Laserowego usuwania włosów dokonuje się poprzez podgrzanie włosa i mieszków włosowych (tzw. cebulek) przez impuls światła do temperatury około 70°C wystarczającej do ich zniszczenia.

 

DEPILACJA XXI WIEKU !

Lider wśród producentów laserów medycznych –  stworzyłł kompleksowe urządzenie klasy premium do trwałej redukcji owłosienia. To połączenie wysokiej mocy lasera aleksandrytowego o długości fali 755 nm oraz wszechstronnego lasera Nd:YAG 1064 nm z innowacyjnym szafirowym oknem chłodzącym.

 

DLACZEGO LASER ALEKSANDRYTOWY?

Laser aleksandrytowy o długości fali 755 nm na tle dostępnych na rynku medycyny estetycznej urządzeń IPL oraz popularnych laserów diodowych wyróżnia się wysoką skutecznością  również w usuwaniu włosów jaśniejszych i cieńszych. Impulsy o długości fali 755 nm zapewniają wysokie powinowactwo do melaniny, jak i dostatecznie głęboko wnikają do skóry. Cała moc impulsu generowana jest w czasie 3 milisekund - wielokrotnie krótszym niż inne urządzenia do depilacji. Krótki czas impulsu ma szczególne znaczenie w usuwaniu włosów cienkich i jasnych. Z tego powodu laser aleksandrytowy uznawany jest za złoty standard w laserowym usuwaniu włosów u osób z fototypem I - III. Popularne ostatnio lasery diodowe przy długości fali 800 – 810 nm mają mniejsze powinowactwo do melaniny, generują znacznie dłuższe impulsy, a co za tym idzie gorzej radzą sobie z jaśniejszymi i cieńszymi włosami. Nasze urządzenie to również laser Nd:Yag 1064 nm, który jest bezpiecznie stosowany do depilacji u osób z ciemną skórą (fototyp IV-VI), również opaloną oraz w sytuacji gdy mieszki włosowe znajdują się głęboko w skórze (np. u mężczyzn na twarzy).

 

Czy depilacja laserowa musi boleć?

W porównaniu zarówno do laserów diodowych, jak i urządzeń IPL zabieg jest prawie bezbolesny i nie wiąże się z ryzykiem poparzenia pacjenta. Dodatkowo nasze urządzenie  jest jedynym na rynku laserem aleksandrytowym, który posiada chłodzenie kontaktowe.  Szafirowe okienko zapewnia chłodzenie i ochronę naskórka przed, w trakcie i chwilę po emisji wiązki. Nasz laser należy do najszybszych urządzeń do depilacji, co ma duże znaczenie zwłaszcza przy większych partiach ciała. Aby uzyskać trwały efekt najczęściej wykonuje się 3-6 zabiegów w odstępie 4-6 tygodni.

 

Cechy naszego lasera w porównaniu do innych urządzeń:

  • Posiada 2 długości fali światła dzięki czemu usuwa wszystkie rodzaje włosów we wszystkich fototypach skó
  • Skutecznie i bezpiecznie usuwa nie tylko włosy ciemne ale włosy jaśniejsze i cienkie.
  • Dzięki wydajnemu systemowi chłodzenia zabiegi są bezpieczne i praktycznie bezbolesne.

 

 

Jakie czynniki wpływają na skuteczność laserowej depilacji?

  • Jakość urządzenia do depilacji!
  • Kolor włosów - im ciemniejszy tym lepiej.
  • Kolor skóry - im jaśniejsza tym lepiej.
  • Grubość włosa - im cieńszy tym więcej energii wymaga w krótszym czasie.
  • Głębokość mieszka włosowego - im głębiej tym wymagana jest większa energia impulsu i większa plamka zabiegowa.
  • Faza wzrostu włosa - tylko anagenowa!
  • Zaburzenia hormonalne u kobiet - wymagana większa liczba zabiegó

 

Czy Zabiegi Należy Powtarzać?

Tak. Zwykle wykonuje się od 3-6 zabiegów, aby uzyskać trwały efekt. Konieczność powtarzania zabiegów w odstępach 4-6 tygodni wynika z faktu, że każdy włos poddany jest przemianom cyklu włosowego i skuteczna depilacja możliwa jest tylko w fazie anagenu. Liczba niezbędnych zabiegów zależna jest od rodzaju włosów i skóry.

 

W jakich okolicach można stosować depilację?

Praktycznie w dowolnym miejscu na skórze. Najczęściej na twarzy (warga, broda, szyja, baczki), pachy, ramiona, klatka piersiowa, bikini, nogi. Zabiegi wykonuje się zarówno u kobiet jak i mężczyzn.

 

Jak przygotować się do zabiegu?

Skóra nie może być opalona. Co najmniej 3-4 tygodnie przed zabiegiem nie należy opalać się, a w miejscach odsłoniętych np. na twarz należy stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym. Włosy powinny być ogolone kilka dni przed zabiegiem tak, aby nieco wystawały ponad powierzchnię skóry. Nie należy usuwać włosów mechanicznie, np. woskiem. Ich brak obniża skuteczność zabiegu.

 

Czego można oczekiwać po zabiegu?

Zwykle po zabiegu nie obserwuje się żadnych objawów ubocznych. W nielicznych przypadkach występuje nieznaczne zaczerwienienie skóry ustępujące po kilku godzinach. Proces wypadania włosów odbywa się w okresie od 1 do 3 tygodni po zabiegu.