PL

Gastroenterologia dorosłych

Gastroenterologia dorosłych

Podstawową rolą układu pokarmowego człowieka jest pobieranie, trawienie i wchłanianie pokarmów, dzięki czemu żyjemy. Jedzenie, odpowiednio dozowane, jest przyjemnością.

 

Źle funkcjonujący układ pokarmowy znacząco pogarsza jakość życia, zaś niektóre choroby nierzadko stanowią poważne zagrożenie dla pacjenta. Układ pokarmowy, w porównaniu do innych obszarów anatomicznych człowieka, zawiera najwięcej narządów. Fakt ten sprawia, że lista schorzeń gastroenterologicznych jest długa.

 

Gastroenterologia jest obszerną gałęzią medycyny zajmującą się interdyscyplinarnym leczeniem schorzeń układu pokarmowego. Do przeszłości należą czasy, kiedy gastroenterologia, będąca dziedziną interny, oparta była głównie na leczeniu farmakologicznym chorób.

 

Współczesna gastroenterologia, poza nowoczesną farmakoterapią, oparta jest na postępowaniu minimalnie inwazyjnym, głownie endoskopowym. Dotyczy to zarówno diagnostyki, jak i leczenia. W wyniku rozwoju technologicznego, możliwości obrazowanie chorób i dotarcia do ogniska chorobowego przy pomocy technik minimalnie inwazyjnych, zatarciu uległa granica pomiędzy klasycznym postępowaniem internistycznym i chirurgicznym.

 

W naszej Klinice oferujemy Państwu możliwość konsultacji gastroenterologicznych oraz diagnostykę endoskopową przewodu pokarmowego z możliwością wykonywania zabiegów endoskopowych, również w znieczuleniu z udziałem anestezjologa.

 

(Przed badaniem uprzejmie prosimy o poinformowanie personelu o wszelkich korektach protetycznych (tj. licówkach, koronach, mostach,)  ze względu na duże ryzyko ich uszkodzenia na skutek zakładanego do gastroskopii ustnika)

 

Zobacz film dotyczący zabiegu gastroenterologia dorosłych