PL

Konsultacje chirurgiczne

Konsultacje chirurgiczne

Chirurgia jest obszerną dziedziną medycyny zajmującą się inwazyjnym leczeniem wielu schorzeń. Rozwój poszczególnych dziedzin chirurgii sprawił, że jest ona aktualnie podzielona na specjalizacje narządowe.

 

W naszej Klinice oferujemy Państwu konsultacje z dziedziny chirurgii gastroenterologicznej (wisceralnej) zajmującej się leczeniem operacyjnym patologii układu pokarmowego. Lista schorzeń układu pokarmowego, będąca przedmiotem postępowania chirurgicznego, jest długa. Zawiera ona przede wszystkim nowotwory: przełyku, żołądka, jelita cienkiego i grubego, wątroby, dróg żółciowych i trzustki.

 

Chirurgia gastroenterologiczna zajmuje się leczeniem coraz częściej występujących w naszej populacji nieswoistych zapaleń jelit: choroby Leśniowskiego - Crohna oraz wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. Inne jednostki chorobowe, którymi zajmuje się chirurgia gastroenterologiczna i ogólna, to kamica żółciowa i jej powikłania, choroba refluksowa, zapalenia trzustki, uchyłkowatość jelit i wiele innych.

 

Poza konsultacjami z dziedziny chirurgii gastroenterologicznej proponujemy Państwu również porady ogólnochirurgiczne oraz nieduże zabiegi chirurgiczne w znieczuleniu miejscowym.