PL

Kriolipoliza Cutera

Kriolipoliza Cutera

Zabieg kriolipolizy to skuteczna, bezinwazyjna procedura modelowania sylwetki poprzez kontrolowane, selektywne mrożenie komórek tłuszczowych. Trwała redukcja tkanki tłuszczowej jest wynikiem długotrwałego schłodzenia komórek tłuszczowych do temperatury -9 stopni C. Chłodzenie tkanki tłuszczowej, odbywające się pod pełną kontrolą zaawansowanych systemów urządzenia  prowadzi do uszkodzenia komórek tłuszczowych, które następnie są eliminowanie z organizmu w drodze standardowych procesów metabolicznych.

 

Często zadawane pytania

PYTANIE: JAK WYGLĄDA ZABIEG?

ODPOWIEDŹ: W czasie zabiegu na wybrane miejsce kładziona jest “żelowa serwetka” i aplikator, który zasysa tkankę do specjalnej głowicy. Towarzyszy temu uczucie ściągania i lekkiego szczypania.  Następnie zassany tłuszcz jest poddawany kontrolowanemu wychładzaniu, więc możesz poczuć  intensywny chłód, ale to wrażenie trwa zwykle tylko jakieś 10 minut, do momentu, kiedy chłodzone  miejsce zdrętwieje. Wielu pacjentów w czasie zabiegu czyta, sprawdza skrzynkę mailową albo nawet  ucina sobie drzemkę. Po wszystkim zazwyczaj od razu można wrócić do zwykłych zajęć.

 

PYTANIE: Czy zabieg wymaga rekonwalescencji?

ODPOWIEDŹ: Nie. Kriolipoliza jest całkowicie nieinwazyjną metodą modelowania sylwetki, dzięki czemu można powrócić do codziennych czynności. Do około kilku dni po zabiegu, obszar poddany kriolipolizie może być odrętwiały bądź tkliwy, mogą również pojawić się siniaki. U niewielkiego odsetka pacjentów może pojawić pogorszenie samopoczucia w pierwszej dobie po zabiegu.

 

PYTANIE: W jaki sposób tłuszcz ulega zniszczeniu?

ODPOWIEDŹ: W momencie kiedy komórki tłuszczowe ulegają krystalizacji (zamrożeniu), uruchamia się w nich proces zaprogramowanej śmierci, czyli apoptozy. W przeciągu kolejnych dni i tygodni, Twój organizm na drodze naturalnych procesów będzie usuwał martwe komórki. Ubytek komórek tłuszczowych jest trwały.

 

PYTANIE: Kiedy zobaczę rezultaty?

ODPOWIEDŹ: Twój lekarz prowadzący pomoże Ci stworzyć zindywidualizowany plan Twojego leczenia, dostosowany specjalnie do Twoich celów. Chociaż część pacjentów widzi pierwsze efekty nawet po 3 tygodniach, najbardziej spektakularne rezultaty są zwykle widoczne w ciągu 1-3 miesięcy po zabiegu.

 

Przeciwwskazania:

  • ciąża i laktacja
  • rozległe (zwłaszcza świeże) blizny w obszarze zabiegowym 
  • stany zapalne skóry 
  • infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze
  • niewydolność nerek
  • schorzenia wątroby
  • choroba Raynaud’a
  • choroba nowotworowa