PL

Leczenie blizn i rozstępów za pomocą lasera frakcyjnego i naczyniowego

Leczenie blizn i rozstępów

Nieestetyczne blizny oraz rozstępy są problemami natury zarówno estetycznej jak i funkcjonalnej. Przy pomocy najnowszych technologii wykorzystanych w laserach frakcyjnym CO2  oraz naczyniowym jesteśmy w stanie znacznie poprawić wygląd blizn i rozstępów, nawet tych wieloletnich.

 

Aby osiągnąć w pełni satysfakcjonujący efekt, często konieczne jest wykonanie serii zabiegów , zazwyczaj w miesięcznych odstępach. Poprawa widoczna jest już po pierwszym zabiegu, natomiast ostatecznie efekty kształtują się do około 4 miesięcy po ostatnim zabiegu – przez ten czas blizny bądź rozstępy poddane zabiegowi ulegają ciągłej przebudowie. Na około 30 minut przed przeprowadzeniem zabiegu laserem frakcyjnym eCO2, na wybrany obszar nakładamy maść znieczulającą, co znacznie poprawia komfort zabiegu.

 

W przypadku leczenia czerwonych blizn bądź rozstępów laserem naczyniowym Cutera Excel V, znieczulenie nie jest wskazane, jednakże zabieg ten cechuje się znikomą bolesnością. Po zabiegu laserowej korekcji blizn proponujemy pacjentom sesję leczniczą pod lampą LED przyspieszającą procesy naprawcze w skórze co przekłada się na szybsze gojenie pozabiegowe.