PL

Leczenie zmian naczyniowych

Leczenie zmian naczyniowych - laser Cutera i IPL Lumenis

 

Wszechstronność zastosowań i moc lasera  pozwalają na terapię dużo szerszej gamy patologii naczyniowej, niż zapewniały to dotychczas stosowane lasery naczyniowe - widocznych naczynek na twarzy, szczególnie na skrzydełkach nosa, teleangiektazji, unaczynionych blizn, wrodzonych malformacji naczyniowych, poszerzonych naczyń na kończynach dolnych i rumienia na twarzy, który u osób młodych jest wyrazem żywej gry naczynioruchowej, a u osób starszych może poprzedzać lub towarzyszyć trądzikowi różowatemu. O wyjątkowości urządzeń decyduje również innowacyjna technologia chłodzenia, która zapewnia Pacjentowi bezpieczeństwo i komfort w trakcie wykonywania zabiegu. Ciągłe chłodzenie skraca czas rekonwalescencji oraz minimalizuje ryzyko powikłań, zaś efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu.

 

Używane przez nas urządzenia to obecnie najnowocześniejsze i najskuteczniejsze w swojej klasie lasery naczyniowe. Zastosowana technologia wychodzi naprzeciw zróżnicowanym problemom naczyniowym naszych Pacjentów. Zastosowanie dwóch długości fali w jednym urządzeniu (KTP 532nm oraz Nd-Yag 1064) pozwala na uporanie się z szerokim spektrum defektów naczyniowych.

 

  • Laser naczyniowy Cutera - zaawansowane urządzenie medyczne służące do leczenia szerokiego zakresu problemów naczyniowych. Leczy takie problemy jak teleangiektazje, unaczynione blizny, wrodzone malformacje naczyniowe oraz poszerzone naczynia na kończynach dolnych i twarzy.

 

  • IPL Lumenis - urządzenie Stallar 22 produkcji izraelskiej firmy Lumenis to platforma laserowa, która poprzez wykorzystanie różnych głowic i aplikatorów służy do redukcji wielu problemów skórnych i schorzeń, tym samym dając szeroki wachlarz możliwości zabiegowych. Technologie użyte w tym systemie służą do leczenia przebarwień, rumienia, rozszerzonych naczynek, zmian naczyniowych.

 

 

Jak przebiega zabieg usuwania zmian naczyniowych? 

Zabieg rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem, podczas której oceniany jest charakter i obszar zmian i dobierana jest technologia i odpowiednie parametry urządzenia. W zależności od rodzaju i rozległości zmian, zabieg może trwać od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

Do zabiegu usuwania zmian naczyniowych należy właściwie przygotować skórę, która nie może być opalona, z samoopalaczem, makijażem. W trakcie zabiegu bezwzględnie konieczne jest zakrycie oczu odpowiednimi okularami. Okulary musi mieć Pacjent, operator zabiegowy i każda osoba obecna w pomieszczeniu. Bezpośrednio po zabiegu konieczne jest chłodzenie skóry, najczęściej za pomocą schłodzonych okładów (coldpaki) lub nawiewu zimnego powietrza.


Zalecenia po zabiegu laseroterapii

Bezpośrednio po zabiegu, w zależności od użytej technologii, mogą wystąpić prawidłowe reakcje na wiązkę światła lasera i emitowane ciepło – najczęściej jest to zaczerwienienie i obrzęk. Obrzęk może być znaczny, zwłaszcza w okolicy powiek i utrzymywać się nawet kilka dni. Ważne jest stosowanie kremów nawilżających i łagodzących, a także ochrona skóry przed promieniowaniem UV. Po zabiegu należy unikać czynników, które mogą negatywnie wpływać na proces gojenia, takich jak wysiłek fizyczny, gorące kąpiele czy ekspozycja na słońce.

 

Zalecane jest wykonanie od 1 do 3 zabiegów (w zależności od wskazań), co 3-4 tygodnie. Nieprzestrzeganie zasad ochrony przeciwsłonecznej niesie ryzyko wystąpienia przebarwień, które mogą być trudne do usunięcia. 

 


Przeciwwskazania do zabiegu laserowego usuwania zmian naczyniowych

  • ciąża, karmienie piersią
  • aktywne infekcje skórne w miejscu procedury
  • epilepsja
  • niektóre choroby autoimmunologiczne
  • świeża opalenizna lub stosowanie samoopalacza (w ciągu 4 tygodni przed zabiegiem)
  • stany zapalne w miejscu poddanym zabiegowi
  • przyjmowanie leków i innych związków światłouczulających (w tym ziół)
  • stosowanie retinoidów miejscowo

Bezwzględnie nie należy zamykać naczynek na opalonej skórze.

 

 

 

 

 

Zobacz film dotyczący zabiegu leczenie zmian naczyniowych