PL

Lipotransfer

Lipotransfer

Lipotransfer – innowacyjna metoda autotransplantacji ELISKIRU MŁODOŚCI bogatego w komórki macierzyste

 

Nieustannie trwają badania nad odkryciem cudownego środka, który zapobiegałby starzeniu się skóry. Istnieją sposoby na opóźnienie tego procesu, jednakże nic nie może go zatrzymać. U każdego, z upływem lat, dochodzi do lipodystrofii, czyli miejscowego zaniku tkanki tłuszczowej. W niektórych miejscach sylwetki, wraz z procesem starzenia, pojawia się go z kolei zbyt dużo.

 

Idealnym rozwiązaniem wydaje się pobranie go z tych obszarów, gdzie występuje w nadmiarze i przeszczepienie tam, gdzie go brakuje, czyli wykonanie autotransplantacji.

Autotransplantacja to termin odnoszący się do przeszczepu narządów, tkanek w obrębie tego samego organizmu. Pobieranie i przeszczepianie własnego materiału eliminujemy ryzyko odrzucenia oraz wywołania alergii.

 

Na czym polega zabieg lipotransferu?


Urządzenie pozwala na pobranie własnej tkanki bogatej w najbardziej wartościowe i najmłodsze komórki tłuszczowe oraz w komórki macierzyste. To one sprawiają, że pozyskiwany materiał ma najwyższą jakość i możemy go nazwać prawdziwym ELIKSIREM MŁODOŚCI. Młode komórki tłuszczowe bez problemu unaczyniają się, przyjmują i zaczynają funkcjonować jak pozostałe.

 

Komórki macierzyste mają zdolność do potencjalnie nieograniczonej liczby podziałów, czyli samoodnawiania się. Dzięki temu nie tylko uzupełniamy ubytki tkanki, ale również motywujemy skórę do odtworzenia własnej.

 

Pozyskanie ELIKSIRU MŁODOŚCI możliwe jest jedynie przy wykorzystaniu opatentowanej przez producenta technologii. To m.in. specjalna strzykawka, do której pobierany jest materiał do autotransplantacji. Po podaniu pacjentowi miejscowego znieczulenia, pozyskuje się go z takich obszarów jak okolice kolan, brzucha, ud i pośladków. System odseparowuje krew i płyn znieczulający, tłuszcz zawierający starsze i nie w pełni wartościowe komórki oraz najbardziej wartościowy, najmłodszy tłuszcz bogaty w komórki macierzyste – eliksir młodości, wykorzystywany do naturalnej metody wypełniana i modelowania twarzy i ciała, jak również rekonstrukcji tkanki.

 

Zabieg autotransplantacji jest całkowicie sterylny. Tłuszcz do przeszczepu pozyskiwany jest w układzie zamkniętym. Technologia ta, jako pierwszy na świecie system do separacji tkanki tłuszczowej, otrzymał amerykański certyfikat - FDA.

 

Wskazania do zabiegu lipotransferu tłuszczu

  • ubytki tkanki tłuszczowej w obszarze twarzy
  • utrata elastyczności skóry
  • ubytki tkanki tłuszczowej w okolicy kości policzkowych
  • bruzdy i zmarszczki
  • opadające policzki
  • utrata jędrności skóry dłoni
  • uzupełnianie ubytków tkanek po wszelkiego wypadkach, zabiegach chirurgicznych

 

Lipotransfer - zalety zabiegu

  • wolumetria twarzy dająca naturalny wygląd
  • bezpieczeństwo, brak ryzyka odrzucenia i alergii

 

Jak należy przygotować się do zabiegu lipotransferu?

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem, który zleci pacjentowi badania niezbędne do zakwalifikowania do zabiegu.