PL

Modelowanie sylwetki

Modelowanie i wyszczuplanie sylwetki

 

W Klinice Medycznej Dobosz Gdańsk wykonujemy kilka rodzajów zabiegów modelujących sylwetkę i wyszczuplających, oferując nowoczesne rozwiązania dla osób pragnących poprawić kontury swojego ciała bez konieczności poddawania się inwazyjnym operacjom chirurgicznym.

Te procedury mają na celu redukcję tkanki tłuszczowej, usuwanie cellulitu, ujędrnienie skóry oraz kształtowanie sylwetki.

 

Do najpopularniejszych zabiegów modelujących należą:

 

Zabieg modelujący i wyszczuplający HIFU

HIFU to nieinwazyjne konturowanie oraz lifting twarzy i ciała za pomocą ultradzwięków.

Urządzenie służy do nieinwazyjnego ujędrniania skóry twarzy, szyi i ciała, które wykorzystuje technologię ultradźwięków HIFU - High Intensity Focused Ultrasound, czyli wysokoenergetyczną falę ultradźwiękową, która selektywnie podgrzewa tkankę podskórną i skórę. Ultradżwięki znalazły szerokie zastosowanie w medycynie dzięki swoim właściwościom diagnostycznym oraz terapeutycznym.

 

 

Jak wygląda modelujący zabieg Hifu?

Zabieg polega na przyłożeniu do skóry pacjenta specjalnej głowicy, która emituje fale ultradżwiękowe wnikające w głąb tkanek. Dzięki możliwości kontroli głębokości działania fal można precyzyjnie wywoływać obkurczenie tkanek zarówno na powierzchownym, jak i głębokim poziomie (1,5 mm; 3,0 mm; 4,5 mm; 9,0 mm).

Zabiegom może być poddana praktycznie każda część ciała. Zabieg nie wymaga żadnego znieczulenia, jednak w zależności od wrażliwości skóry może być zastosowane znieczulenie miejscowe w postaci kremu. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, nieinwazyjny i nie wymaga okresu rekonwalescencji, bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych zajęć. Dużą zaletą jest to, iż zabiegi można wykonywać przez cały rok.

 

Modelowanie sylwetki HIFU – efekty

Efekty zabiegu HIFU (High-Intensity Focused Ultrasound) mogą być zauważalne już bezpośrednio po zabiegu, z pełnymi efektami widocznymi po około 2-3 miesiącach. Zabieg HIFU jest rekomendowany przede wszystkim osobom z wyraźnym zwiotczeniem skóry, utratą jej elastyczności, rozstępami, rozszerzonymi porami, nadmiarem tkanki tłuszczowej, a także w profilaktyce utraty elastyczności skóry po 35. roku życia i w czasie diety redukującej masę ciała. Oczekiwane efekty to poprawa jakości skóry, napięcia skóry, a także poprawa owalu twarzy, uniesienie policzków, wygładzenie czoła, zwiększona synteza kolagenu, lepsza zdolność skóry do regeneracji i gojenia, pomoc w redukcji tkanki tłuszczowej. 

 

Zabieg modelujący - fala uderzeniowa STORZ 

Terapia falą akustyczną (Acoustic Wave Therapy) to nieinwazyjna metoda leczenia tzw. skórki pomarańczowej (nazywanej potocznie cellulitem) oraz zwiotczałej i pozbawionej elastyczności skóry. Fala akustyczna jest wykorzystywana w zabiegach medycyny estetycznej oraz fizjoterapii – stymuluje mikrokrążenie w obrębie tkanki łącznej i komórek tłuszczowych. AWT® jest doskonałym sposobem na redukcję cellulitu, ale również na modelowanie sylwetki i zmniejszenie bólów mięśniowych.


Jak wygląda zabieg modelujący / wyszczuplający falą uderzeniową STORZ?

Przed rozpoczęciem terapii konieczna jest konsultacja z kosmetologiem lub specjalistą, który oceni, czy terapia jest odpowiednia i bezpieczna dla danego pacjenta. W trakcie zabiegu na skórę nakładany jest specjalny żel, a następnie używany jest aparat emitujący fale uderzeniowe. Cała procedura trwa zazwyczaj od 15 do 30 minut, w zależności od obszaru ciała poddanego zabiegowi.

 

Fala uderzeniowa STORZ - efekty

Terapia falą uderzeniową Storz przynosi znaczące efekty w modelowaniu sylwetki i walce z cellulitem, dzięki czemu skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna​. Fale uderzeniowe stymulują produkcję kolagenu i poprawiają mikrokrążenie w tkankach, co przyczynia się do redukcji tkanki tłuszczowej oraz poprawy wyglądu skóry​.  Dodatkowo, terapia ta wspomaga procesy regeneracyjne skóry, minimalizując "pomarańczową skórkę".

 

Zabieg redukujący tkankę tłuszczową – kriolipoliza

Zabieg kriolipolizy to bezinwazyjna procedura modelowania sylwetki poprzez kontrolowane, selektywne mrożenie komórek tłuszczowych. Trwała redukcja tkanki tłuszczowej jest wynikiem długotrwałego schłodzenia komórek tłuszczowych do temperatury -9 stopni C. Chłodzenie tkanki tłuszczowej, odbywające się pod pełną kontrolą zaawansowanych systemów urządzenia prowadzi do uszkodzenia komórek tłuszczowych, które następnie są eliminowanie z organizmu w drodze procesów metabolicznych.

 

Jak wygląda zabieg kriolipolizy? 

W czasie zabiegu na wybrane miejsce nakłada się specjalny aplikator, który zasysa fałd tłuszczowo-skórny, czemu towarzyszy uczucie ściągania. Następnie zassany tłuszcz jest poddawany kontrolowanemu wychładzaniu, co wiąże się z odczuciem intensywnego chłodu, który mija. Zabieg trwa do godziny. Ściągniecie głowic i rozmasowywanie zmrożonych części ciała może być nieprzyjemne lecz dolegliwości bólowe szybko mijają.


W momencie kiedy komórki tłuszczowe poddane są działaniu niskiej temperatury uruchamia się w nich proces zaprogramowanej śmierci, czyli apoptozy. W przeciągu kolejnych dni i tygodni, Twój organizm na drodze naturalnych procesów będzie usuwał martwe komórki. Ubytek komórek tłuszczowych jest trwały.

 

Modelowanie sylwetki za pomocą kriolipolizy – efekty

 Twój lekarz prowadzący pomoże Ci stworzyć zindywidualizowany plan Twojego leczenia, dostosowany specjalnie do Twoich celów. Rezultaty są zwykle widoczne po 1-3 miesięcy po pierwszego zabiegu.

 


Przeciwwskazania dla zabiegów modelujących sylwetkę:

 • ciąża i laktacja
 • rozległe (zwłaszcza świeże) blizny w obszarze zabiegowym
 • stany zapalne skóry
 • osteoporoza
 • infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze
 • niewydolność nerek
 • zakrzepica
 • schorzenia wątroby
 • choroba Raynaud’a
 • choroba nowotworowa
 • endometrioza (przy zabiegach na brzuch)

 

Efekty uboczne po zabiegach modelowania sylwetki (wyszczuplających):

 • Zaczerwienienie
 • Obrzęk
 • Krwiaki
 • Wybroczyny
 • Obolała i tkliwa tkanka do kilku dni po zabiegu

 

Wyszczuplanie i modelowanie sylwetki - ile zabiegów? 

 • HIFU - zabieg HIFU zazwyczaj wymaga jednej sesji, z możliwością powtórzenia zabiegu po roku do dwóch. Pełne efekty są widoczne po 3 miesiącach. W wybranych przypadkach zaleca się serię 2-3 zabieów w odstępach co 2-3 miesiące.
 • Fala uderzeniowa STORZ - dla najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii ok. 10 zabiegów, przy częstotliwości jeden-dwa razy w tygodniu.
 • Kriolipoliza - kriolipoliza może wymagać od 1 do 3 sesji w zależności od obszaru leczenia i indywidualnych celów pacjenta. Wyniki są zwykle widoczne po około 3 miesiącach od przeprowadzenia zabiegu, a dodatkowe sesje mogą być zalecane w celu osiągnięcia optymalnych rezultatów.

 

Na konsultacji lekarz ocenia stan skóry i ilość tkanki tłuszowej - i dobiera indywidualnie metodę modelowania i wyszczuplania, która w Twoim przypadku sprawdzi się najlepiej. Takie podejście terapeutycznej to gwaracja osiągnięcia estetycznych celów stawianych przed zabiegiem.