PL

Odmładzanie laserowe

Odmładzanie laserowe

Laserowe odmładzanie skóry twarzy jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod poprawiania kondycji skóry, zwiększenia jej napięcia, redukcji drobnych zmarszczek oraz poprawy kolorytu skóry. Dowiedz się, jak działa laser na twarz.


Laserowe odmładzanie skóry twarzy

 

Postępowanie procesu starzenia skóry wynika ze spadającej wraz z wiekiem produkcji kolagenu. Produkcja kolagenu zaczyna stopniowo maleć już od około 26 roku życia, co jest dodatkowo powiązane ze stresem i ciężkim wysiłkiem fizycznym.

 

Kolagen to substancja naturalnie występująca w organizmie człowieka, która odpowiada m.in. za gładkość i jędrność skóry. Ze względu na to zmniejszona ilość kolagenu — w przypadku skóry twarzy — będzie powodować pojawianie się zmarszczek i utratę jej jędrności. Warto podjąć próbę odbudowy zniszczonych komórek poprzez laserowe odmładzanie skóry twarzy, dzięki któremu skutecznie usuniesz drobne zmarszczki i blizny potrądzikowe.

 

Odmładzanie laserowe umożliwia także wyrównanie kolorytu skóry, przywrócenie jędrności skóry, odmłodzenie szyi i redukcję widoczności przebarwień i piegów. Uzyskane efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu i mogą utrzymać się bardzo długo — trzeba jednak zastosować się do następujących zaleceń pozabiegowych:

  • Skóra twarzy przez około 4 tygodnie po zabiegu nie powinna być wystawiana na ekspozycję na słońce — może to skutkować powstawaniem przebarwień. Zalecamy stosowanie kremów z wysokimi filtrami,
  • Zalecamy korzystanie z kremu przyspieszającego gojenie, który zmniejszy zaczerwienienie i obrzęk,
  • Po zabiegu przez pewien czas należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego, a także narażania jej na działanie wysokiej temperatury — na przykład w saunie.

 

Jak działa laser na twarz?

 

 Przy użyciu lasera frakcyjnego ablacyjnego tworzymy siatkę punktowych mikrouszkodzeń skóry, prowadząc tym samym do przemodelowania budowy głębszych warstw. Efektem jest zdrowa, napięta, młodziej wyglądająca skóra. Zastosowanie urządzenia frakcyjnego o sprawdzonej marce i skuteczności w skojarzeniu terapią LED gwarantuje skrócenie okresu rekonwalescencji do minimum.

 

Na około 30 minut przed przeprowadzeniem zabiegu laserem frakcyjnym eCO2, na wybrany obszar nakładamy maść znieczulającą, co znacznie poprawia komfort zabiegu. Zabieg trwa około 20 minut, bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, tkliwa, bolesna. W ciągu 72 godzin po zabiegu może pojawić się obrzęk, proces gojenia trwa do około 7 dni, sporadycznie niewielki rumień może się utrzymywać do kilku — kilkunastu tygodni. 

 

Wskazania do laserowego odmładzania skóry:

  

  • drobne zmarszczki
  • rozszerzone pory
  • nierówny koloryt skóry
  • wiotka skóra
  • oporne na wypełniacze zmarszczki okolicy ust i oczu
  • blizny potrądzikowe
  • odmładzanie szyi

 

Zobacz film dotyczący zabiegu odmładzania laserowego