PL

Wypełniacze tkanek miękkich / wolumetria twarzy

Wypełniacze: kwas hialuronowy, hydroksyapatyt wapnia, skinbooster

 

Wolumetria kwasem hialuronowym 

Kwas hialuronowy jest wypełniaczem szeroko stosowanym w medycynie estetycznej od wielu lat. Cechuje go budowa zbliżona do naturalnego kwasu hialuronowego występującego w skórze, stąd wysoki poziom bezpieczeństwa zabiegu i możliwość uzyskania naturalnych rezultatów. Dostępna szeroka gama preparatów kwasu hialuronowego pozwala dobrać odpowiedni produkt w zależności od indywidualnych potrzeb Pacjentów. Efekt zabiegu widoczny jest natychmiast, aczkolwiek ostateczny efekt oceniany jest po ok. 2-3 tygodniach. Degradacja kwasu hialuronowego następuje powoli - w zależności od gęstości i usieciowania preparatu oraz indywidualnych cech Pacjenta utrzymuje się od pół roku do 2 lat. Duże znaczenie ma styl życia osoby poddającej się zabiegowi (m.in. palenie tytoniu, nadmierne opalanie wpływa na szybszą degradację kwasu hialuronowego).

 

Zastosowanie kwasu hilauronowego

 • wypełnienie bruzd nosowo-wargowych
 • wypełnienie ust
 • wypełnienie okolic kości policzkowych
 • modelowanie owalu twarzy
 • wypełnienie „doliny łez” ( zagłębienia idącego od kącika oka do policzka)
 • wypełnienie linii marionetek (zmarszczki idące od kącików ust do linii żuchwy)
 • korekta kształtu nosa
 • rewitalizacja skóry twarzy i ciała (skin-boosters)
 • wypełnienie/ rewitalizacja dłoni

 

Przebieg zabiegu wypełnienia kwasem hialuronowym

Przed zabiegiem wypełnienia, aby zwiększyć komfort pacjenta i zminimalizować odczucia bólowe , każdorazowo aplikujemy krem znieczulający bądź znieczulenie nasiękowe. Następnie przy pomocy igły bądź kaniuli podajemy preparat w odpowiednie miejsce. Pod koniec wykonywany jest delikatny masaż okolicy poddanej ostrzykiwaniu. Pacjent po zabiegu może powrócić do swoich codziennych czynności, w miejscach iniekcji może pojawić się przejściowy obrzęk bądź niewielkie siniaki.

 

Zobacz film dotyczący zabiegu wypełnianie kwasem hialuronowym

 

 

Wypełnienie hydroksyapatyt wapnia

Wraz z upływem lat zarysy oraz objętość naszej twarzy zmieniają się. Wolumetria polega na korekcji objętości tkanek miękkich twarzy poprzez przywracanie utraconej objętości oraz poprawianiu jej zarysu. W naszej Klinice stosujemy zabiegi „liftingu” wolumetrycznego za pomocą preparatów kwasu hialuronowego oraz hydroksyapatytu wapnia.

 

Wolumetria twarzy hydroksypatytem wapnia

Starzenie się skóry to proces nieunikniony, ale dzięki postępom w medycynie estetycznej, możemy go skutecznie opóźniać. Jednym z proponowanych zabiegów jest hydroksyapatyt wapnia, który oferuje naturalne efekty odmładzania. Dzięki niemu możemy przywrócić twarzy utraconą objętość oraz poprawić jej kontury, co jest kluczowe w walce ze zmianami wywołanymi starzeniem. Efekt? Skóra staje się wyraźnie gładsza, jędrniejsza i bardziej elastyczna, a zmarszczki mniej widoczne.


Przebieg zabiegu - hydroksyapatyt wapnia

Zabieg wolumetrii twarzy z wykorzystaniem hydroksyapatytu wapnia jest stosunkowo prosty i mało inwazyjny. Polega na jego precyzyjnym wstrzyknięciu najczęściej za pomocą tępej igły (kaniuli) w wybrane miejsca,Pacjenci mogą odczuwać minimalny dyskomfort związany z przekłuciem skóry do wprowadzenia kaniuli i uczuciem rozpierania w trakcie wprowadzania preparatu do tkanek. Niewielki obrzęk czy zaczerwienienie szybko ustępują. Zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym kremem znieczulającym, choć nie u każdego Pacjenta jest to konieczne.


Hydroksyapatyt wapnia - efekty

W porównaniu do innych metod poprawy wyglądu, hydroksyapatyt wapnia wyróżnia się długotrwałością efektów i zdolnością do naturalnego modelowania twarzy. Preparat ma zastosowanie w modelowaniu kości policzkowych, wypełniania zagłębień okolic skroni, modelowania podbródka oraz poprawy owalu twarzy. Po zabiegu uzyskujemy efekt liftingu oraz odmłodzenia rysów twarzy. Procedura jest mało inwazyjna, niebolesna, a jej efekty utrzymują się ok. 12 -18 miesięcy.

 

Wypełnienie - Skinbooster

Sekretem działania i skuteczności zabiegu jest stabilizowany kwas hialuronowy stworzony dzięki unikalnej, opatentowanej technologii. W przeciwieństwie do niezmodyfikowanego sieciowanego kwasu hialuronowego charakteryzuje się wysoką trwałością, a podany w głębokie warstwy skóry oddziałuje pozytywnie przez wiele miesięcy dając efekt głębokiej rewitalizacji a przede wszystkim nawilżenia.
W efekcie skóra zyskuje sprężystość i jędrność, nabiera elastyczności, wyraźnie poprawia się również jej struktura.

Skinboosters jest zabiegiem dla wszystkich, którzy chcą zapewnić dogłębne, długotrwałe nawilżenie skóry. To również doskonała metoda na delikatną poprawę owalu twarzy i likwidację fotouszkodzeń skóry oraz korekcji innych wrażliwych i podatnych na powstawanie zmarszczek obszarów.

Zabiegi Skinboosters można stosować na skórę całego ciała. Bardzo dobre efekty uzyskuje się odmładzając skórę dłoni. Najlepsze rezultaty stosowania Skinboosters uzyskuje się po 3 zabiegach wykonanych co 3 – 4 tygodnie.

 

 

Przeciwwskazania do zabiegów wypełniaczami: 

 • Ciąża i okres karmienia piersią
 • Aktywne infekcje skórne
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych
 • Alergie na składniki preparatu
 • Choroby nowotworowe
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi
 • Choroby przewlekłe w aktywnej fazie

 

Wypełniacze Gdańsk - zapraszamy do rejestracji wizyty i konsultacji w Centrum Medycznym Dobosz w Gdańsku.